Kremy do twarzy – jakie wybierać

Wybór kremu do twarzy wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Mamy bardzo szeroki wybór tego typu produktów, dostępnych w sklepach, drogeriach i aptekach, ale to wcale nie ułatwia sprawy, tylko jeszcze bardziej ją komplikuje. Wiele kobiet nie potrafi dobrać dobrego kremu do twarzy, a jest to na pewno podstawa pielęgnacji, gdyż krem stosujemy na co dzień. Tak więc kremy do twarzy muszą być faktycznie dobrze dobrane.

Najważniejszym wyznacznikiem jest rodzaj cery. To właśnie kierując się tym tropem należy wybierać kremy do twarzy. Dzięki temu można dobrać krem tak, by służył on danej cerze, a nie jej szkodził. Cera sucha wymaga kremu nawilżającego – ale to musi być nawilżanie dostoswane właśnie do bardzo wymagającej skóry – czyli efekt działania takiego kremu –to musi być nawilżenie dogłębne, ale też utrzymujące się przez długi czas. W przypadku cery ze skłonnością do łuszczenia się, bardzo suchej, podatnej na spękania – przydatne okazują się specjalistyczne kremy do twarzy, nawet takie od działaniu leczniczym, kojącym, przyspieszającym gojenie uszkodzonych komórek skóry.

Cera tłusta także wymaga dobrania odpowiedniego kremu do twarzy. W przypadku jej pielęgnacji, konieczne jest wbrew pozorom nie tylko odpowiednie oczyszczania, usuwanie nadmiaru sebum, normalizowanie procesów typu wydzielane łoju, ale także właśnie prawidłowe nawilżanie. Dlatego są specjalne kremy do twarzy dla cery tłustej. Charakteryzują się one tym, że mają lekką formułę, więc nie zatykają porów, a dbają o naprawę warstwy lipidowej, odbudowywanie komórek skóry, delikatnie matują, normalizują wydzielanie sebum – poprawiają więc ogólny wygląd skóry i zapewniają jej świeżość na dłużej. Gdyby osoba z cerą tłustą używała normalnego kremu, dla cery normalnej lub suchej – zaszkodziłaby swojej skórze. Taka cera nie potrzebuje np. natłuszczania – to mogłoby zatkać pory i sprawić, że jej stan się bardzo pogarsza. Dlatego konieczne jest po zdiagnozowaniu, że mamy cerę tłustą – stosowanie odpowiednich dla niej kremów.

Innym ważnym wyznacznikiem, który powinien decydować o tym, jakie kremy do twarzy wybieramy, jest wiek. Inne preparaty pielęgnacyjne przeznaczone są do cery młodej, dla dwudziesto-, trzydziestolatek, inne zaś do cery dojrzałej. W przypadku młodszych kobiet kremy do twarzy także są niezbędne. Nie jest tak, że tylko dojrzale panie muszą po nie sięgać. Jest to szczególnie konieczne jeśli dana kobieta stosuje makijaż. Wtedy nawilżanie zawsze jest elementem niezbędnym, tak więc trzeba dobrać w zależności od wieku i rodzaju cery odpowiedni krem. Poza tym warto pamiętać o tym, że skra staje się widocznie mniej elastyczna, już po dwudziestym piątym roku życia. Związane jest to z mniejszą produkcją kolagenu. Tak więc stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych, ujędrniających, zwierających właśnie kolagen jest niezbędne już we wczesnym wieku. Oczywiście muszą być to kremy dobrane pod tym kątem, jakie są potrzeby danej skóry.

Kremy do twarzy obecnie są dostępne w szerokim wyborze. Producenci dość precyzyjnie informują o tym, do jakiej cery są przeznaczone. Dlatego warto najpierw sprawdzić, jaki mamy typ cery, a potem je dobierać.